پاورپوینت در مورد گزارش عملکرد معاونت مبتنی بر سند راهبردی در سال 93

|36075581|mzc|لینک مستقیم فایل|لینک دانلود و خرید پایین توضیحات دسته بندی : پاورپوینت نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت ) تعداد اسلاید : 35 اسلاید قسمتی از متن powerpoint (..ppt) : Picture caption جمهوری اسلامی ایران وزارت امور اقتصادی و دارا یی معاونت امور...
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل پاورپوینت در مورد گزارش عملکرد معاونت مبتنی بر سند راهبردی در سال 93 قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد اسلاید : 35 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


Picture caption
جمهوری اسلامی ایران
وزارت امور اقتصادی و دارا یی
معاونت امور حقوقی و مجلس
گزارش عملکرد معاونت مبتنی بر سند راهبردی در سال 93
بسمه تعالی
اردیبهشت ماه سال 1394
اهداف و وظایف معاونت امور حقوقي و مجلس
هدف:
تنظيم خط مشي و اداره امور حقوقي، قضايي و مجلس وزارت امور اقتصادي و دارايي
وظايف:
ـ سياست گذاري و تعيين خط مشي درخصوص بررسي‌ها و اظهار نظرات حقوقي مربوط به پيش نويس لوايح و طرح‌هاي قانوني، تصويب‌‌نامه‌ها، آئين نامه‌ها اساسنامه‌ها، قراردادها و موافقت‌نامه‌هايي كه توسط وزارت امور اقتصادي و دارايي و سازمانهاي وابسته تهيه مي شود، حسب مورد با هماهنگي واحدهاي ذيربط.
ـ كنترل و نظارت به منظور پاسخگويي به استعلامات بعمل آمده از سوي معاونتها و سازمانهاي وابسته به وزارت متبوع.
ـ انجام هماهنگي‌هاي لازم در راستاي برقراري ارتباط و تعامل مؤثر با مجلس شوراي اسلامي جهت آگاهي از نقطه نظرات موافق و مخالف نمايندگان مجلس و ساير مراجع در مورد طرحها و لوايح مربوط به وزارتخانه.
ـ سياست گذاري و تعيين خط مشي در تهيه پاسخ و يا اداي توضيحات لازم به تذكرات، سئوالات و نامه‌هاي نمايندگان و كميسيونهاي مجلس شوراي اسلامي.
ـ تحقيق، طرح، تعقيب و دفاع از دعاوي‌له و عليه وزارت امور اقتصادي و دارايي در مراجع داوري داخلي و بين‌المللي.
2
واحد حقوقي
ـ بررسي پيش نويس لوايح قانوني، تصويب‌نامه‌ها، آئين‌نامه‌ها، اساسنامه‌ها و قراردادهايي كه توسط وزارت امور اقتصادي و دارايي و سازمانهاي وابسته تهيه مي‌شود و اعلام نظر در مورد آنها از نظر انطباق با موازين حقوقي حسب ارجاع.
ـ بررسي، مطالعه و اظهارنظر در خصوص جنبه‌هاي حقوقي لوايح، طرحهاي قانوني، تصويب‌نامه‌ها و آيين‌نامه‌ها كه از طرف دفتر هيأت دولت يا ساير قوا و وزارتخانه‌ها و يا سازمانهاي دولتي جهت اظهارنظر به وزارت امور اقتصادي و دارايي ارسال مي‌شود.
ـ تهيه پيش نويس قراردادهاي نمونه، تنظيم و يا تأييد قراردادهاي مورد نياز ادارات و واحدهاي تابعه و پاسخگويي به استعلام‌هاي مربوطه.
ـ انجام كليه امور حقوقي از قبيل اخذ و رسيدگي و انجام اقدامات لازم درخصوص اسناد لازم‌الاجرا، وصول مطالبات، صدور اجرائيه و... كه مربوط به مناقصه‌ها، مزايده‌ها و قراردادهاي دستگاه مي‌باشد، با هماهنگي معاونت امور حقوقي و مجلس و همچنين همكاري در اجراي برنامه نظارت بر امور حقوقي مناقصه‌ها، شوراها و قراردادهاي وزارت متبوع.
ـ بررسي، مطالعه و اظهارنظر حقوقي در مورد قراردادها و موافقت‌نامه‌هايي كه بين وزارت امور اقتصادي و دارايي به نمايندگي دولت ايران و مؤسسات خارجي منعقد مي‌گردد و در آنها تسليم نظر حقوقي وزارت امور اقتصادي و دارايي پيش‌بيني مي‌گردد.
ـ بررسي و پيگيري درخصوص ايرادات مطروحه و مرتبط نسبت به مصوبات دولت.
 ـ پيگيري مستندسازي اموال غيرمنقول وزارتخانه و رفع ابهامات و مشكلات حقوقي آنها و شركت در جلسات مربوطه.
ـ مطالعه و بررسي در مورد قوانين و مقررات مربوط به وزارت امور اقتصادي و دارايي و سازمانهاي وابسته و ارائه پيشنهادهاي لازم براي تنقيح و اصلاح آنها.
ـ بررسي و مطالعه پيرامون موضوعات و مسائل حقوقي و قضايي و اقدام قضايي لازم حسب مورد همچنين اقامه دعوي و تنظيم دادخواست اعم از حقوقي، كيفري، استخدامي و ثبتي در مواجع قضايي و تعقيب و پيگيري نسبت به دعاوي مطروحه تا حصول نتيجه نهايي.
اهداف و وظایف معاونت امور حقوقي و مجلس
3
ـ بررسي دادخواست‌ها و شكوائيه‌هاي واصله از مراجع ذيربط و جمع‌آوري ادله و مدارك جهت پاسخگوئي به آنها از واحدهاي ذيصلاح، تنظيم و تبادل لوايح و شركت در جلسات مراجع قضايي و اداري مربوط در ارتباط با دعاوي عليه وزارت متبوع.
ـ انجام امور ثبتي وزارت متبوع و امور مربوط به دفاتر اسناد رسمي.
ـ شركت در كميسيونهاي مختلف به عنوان نماينده وزارت امور اقتصادي و دارايي جهت اظهارنظرهاي حقوقي.
ـ تشكيل كميسيونهاي مشورتي و جلسات لازم به منظور تبادل نظر در امور حقوقي و مشكلات ناشي از اجراي قوانين كه به دفتر حقوقي ارجاع مي‌شود.
ـ مطالعه و بررسي براي طبقه‌بندي قوانين، تصويب‌نامه‌ها، آيين‌نامه‌ها، اساسنامه‌ها و تصميمات قانوني جهت تدوين فرهنگ قوانين و مقررات.
ـ رسيدگي، تحقيق و پيگيري موارد مطروحه در گزارشها و نامه‌هاي سازمان بازرسي كل كشور و ساير مراجع بازرسي در ارتباط با وزارت امور اقتصادي و دارايي و سازمانهاي وابسته و واحدهاي تابعه.
ـ تحقيق، طرح، تعقيب و دفاع از دعاوي‌له و عليه وزارت امور اقتصادي و دارايي در مراجع داوري بين‌المللي.
ـ اظهارنظر درخصوص انتخاب وكلاي دادگستري توسط وزارت امور اقتصادي و دارايي و نظارت بر انعقاد قرارداد وكالت با وكلاي مذكور در مركز و شهرستانها و مراقبت در كار آنها.
ـ تهيه و تنظيم نيازهاي آموزشي تخصصي حقوقي براي كادر نمايندگان قضائي و كارشناسان حقوقي زير مجموعه به منظور انجام برنامه‌ريزيهاي آموزشي لازم توسط مركز نوسازي و تحول اداري.
ـ قيام و اقدام به وصول مطالبات وزارت متبوع از طريق مراجع اداري و قضائي و پاسخ به اينگونه شكايات در ديوان عدالت اداري و ساير مراجع صالحه.
اهداف و وظایف معاونت امور حقوقي و مجلس
4مطالب دیگر:
📝تحقیق درباره کاربرد کالریمتری در شیمی 📝تحقیق درباره موج شكنها📝تحقیق درباره موسيقي ايراني📝تحقیق درباره مولد قدرت📝تحقیق درباره مهدويت و سينماي هاليوود 📝تحقیق درباره مهريه يا شيربها📝تحقیق درباره مهندسي ارزش📝تحقیق درباره ميلاد امام حسن مجتبي📝تحقیق درباره نگاهی بر یكی از اصیل‌ترین مكاتب اقتصاد آزاد📝تحقیق درباره نادرشاه افشار📝تحقیق درباره نارنجستان قوام📝تحقیق درباره نام تجاري📝تحقیق درباره نتايج و پيامدهاي سياسي انقلاب اسلامي ايران 📝تحقیق درباره نحوه شکل گیری صلیب سرخ و هلال احمر📝تحقیق درباره نشانه شناسي📝تحقیق درباره نظافت شخصي و عطر زدن از نظر پيامبر📝تحقیق درباره ظرگاه‌های فمینیستی درباره‌ی تولید مثل و خانواده📝تحقیق درباره نفت و گاز ترکمنستان📝تحقیق درباره ادبیات و نقادی در یونان باستان📝تحقیق درباره نقش IT در ابعاد مختلف آموزش و پرورش📝تحقیق درباره نقش تغذيه در ورزش📝تحقیق درباره نقش روابط عمومي ها در تحقق اصل حق دسترسي آزادانه به اطلاعات 📝تحقیق درباره نقش زن در زمينه سازي ظهور📝تحقیق درباره نقش زنان مسلمان در جبهه 📝تحقیق درباره نقش مدیران در خلاقیت و نوآوری سازمانها